II Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych

Drodzy Młodzi Naukowcy,

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych. Konferencja organizowana jest przez Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne – Oddział w Białymstoku. Odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Udział w Konferencji jest bezpłatny. 

Celem wydarzenia jest prezentacja na arenie międzynarodowej najnowszej wiedzy na temat biomarkerów wykorzystywanych w prewencji, diagnostyce oraz leczeniu chorób cywilizacyjnych. Markery biologiczne służą jako swoisty wyznacznik ciągu zdarzeń „choroba-ekspozycja”, przez co stosowane są nie tylko w diagnostyce stanów patologicznych, a ich znaczenie we współczesnej medycynie jest ogromne. Za udział w Konferencji przyznawane będą punkty edukacyjne dla lekarzy, farmaceutów oraz diagnostów laboratoryjnych.

Zapraszamy do wysłuchania serii interdyscyplinarnych wykładów prowadzonych przez specjalistów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, natomiast młodych naukowców do przedstawienia wyników badań własnych w postaci prezentacji ustnych (7-10 minut) i plakatowych (sesja plakatowa online). Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone w ramach konkursu. W każdej kategorii przyznane zostaną miejsca I-III oraz wyróżnienia.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Referaty można prezentować stacjonarnie lub online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W trakcie Konferencji zaplanowaliśmy też ciekawe certyfikowane warsztaty praktyczne z zakresu cytometrii przepływowej, immunohistochemii czy umiejętności miękkich. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania nowych technik analitycznych czy konsultacji z ekspertami z zakresu nauk medycznych/nauk o zdrowiu. Udział w warsztatach, podobnie jak w Konferencji, jest bezpłatny.

Jednocześnie zapraszamy do publikacji wyników swoich badań w bezpłatnej monografii naukowej Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych. Termin nadsyłania prac to 30.06.2024, a przewidywany termin publikacji monografii to październik 2024.

Szczegóły na temat wydarzenia oraz monografii konferencyjnej znajdą Państwo na stronie www.umb.edu.pl/biomarkery oraz w folderze konferencyjnym.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego,

Dr hab. n. med. Mateusz Maciejczyk